Poszukiwana idealna choinka do udekorowania świątecznego rynku w Rybniku

Choć w języku potocznym nazywamy ją „choinką”, ośrodek miejski w Rybniku szuka konkretnego typu drzewa do ozdobienia tegorocznego świątecznego rynku. Idealne drzewo powinno być jodłą lub świerkiem srebrnym, o wysokości pomiędzy 10 a 12 metrów. Ważne jest, aby miało jeden pień, regularny kształt oraz piękny pokrój, a także nie wykazywało żadnych widocznych oznak osuszenia.

Jeżeli takie drzewo rośnie na waszej nieruchomości i chcielibyście przekazać je na dekorację miejskiego rynku, prosimy o skontaktowanie się z rybnickim Zarządem Zieleni Miejskiej. Od wielu lat tradycją w Rybniku jest ozdabianie bożonarodzeniowego rynku choinką, która została przekazana przez jednego z mieszkańców miasta. Tym razem jednak sprawy nieco się skomplikowały.

Jak informuje Hanna Wieczorek, kierownik Działu Terenów Zieleni rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej, oględziny zgłoszonych przez mieszkańców drzew wykazały pewne trudności. Niektóre z nich są otoczone nadziemnymi przewodami, inne mają zbyt imponujące wymiary lub wielopniowość, co uniemożliwia ich wydobycie w całości.

Aby choinka mogła zostać przeniesiona na rynek, powinna rosnąć w miejscu, które pozwala na bezproblemowy dostęp sprzętem i możliwość jej wyciągnięcia w całości, bez uszczerbku dla nieruchomości po wycince. Czasu jest coraz mniej, ponieważ z powodu planowanego Jarmarku Bożonarodzeniowego, drzewko powinno znaleźć się na rynku przed 25 listopada.