Policja w Rybniku zatrzymuje pijanego kierowcę z dwoma zakazami prowadzenia

Funkcjonariusze rybnickiej drogówki skutecznie wycofali z ruchu drogowego kolejnego kierowcę, który siedział za kierownicą będąc pod silnym wpływem alkoholu. Tym razem sprawcą nieodpowiedzialnego zachowania okazał się 54-letni obywatel Rybnika, którego ciało było obciążone 3 promilami alkoholu. Dodatkowo, jak wykazało dochodzenie, mężczyzna był posiadaczem dwóch aktualnych zakazów prowadzenia pojazdów, nałożonych przez sąd.

Podczas patrolowania ulicy Pod Hałdą w Rybniku, funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego lokalnej komendy zauważyli Opela, którego kierowca nie używał świateł mijania. Postanowili oni przerwać jazdę tego pojazdu i przeprowadzić kontrolę drogową. W wyniku tej interwencji odkryli, że 54-letni kierowca był nietrzeźwy – alkotest wykazał w jego organizmie 3 promile alkoholu. Szczegółowe sprawdzenie danych mężczyzny w bazach policyjnych ujawniło również dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, które były na niego nałożone. Teraz sprawą dalszego losu mężczyzny zajmie się sąd.

Policja apeluje do społeczeństwa! Decyzja o prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu może mieć nie tylko prawne konsekwencje. Nieodpowiedzialna decyzja o wsiadaniu za kierownicę może skończyć się tragicznie, mogąc spowodować śmiertelny wypadek na drodze. Zawsze powinniśmy reagować, gdy znamy sytuację, w której kierowca jest nietrzeźwy – takie jest przesłanie przekazywane przez policję na jej stronie internetowej.