Rozwój infrastruktury rekreacyjnej w Rybniku-Kamieniu

W przyszłości mieszkańcy i odwiedzający Rybnik-Kamień będą mogli cieszyć się różnorodnymi atrakcjami, wśród których znajdą się tor przeszkód Ninja Warrior, tężnia solankowa oraz strefa dla najmłodszych. Wszystko to dzięki zwycięskiemu projektowi „Kamień-Reaktywacja”, realizowanemu w ramach budżetu obywatelskiego miasta Rybnika.

Na terenie ośrodka rekreacyjnego w Rybniku-Kamieniu aktualnie trwa intensywny rozwój. Prace te są prowadzone w ramach projektu Kamień-Reaktywacja, który zyskał poparcie rybniczan podczas 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika. Projekt ten uzyskał aż 3563 głosy poparcia. Zakres prac obejmuje cztery główne obszary: opracowanie dokumentacji, budowę boisk do siatkówki plażowej z niezbędną infrastrukturą, konstrukcję toru OCR oraz placu zabaw, budowę tężni, małe elementy architektoniczne oraz nasadzenia roślinności.

Celem projektu Kamień-Reaktywacja jest kontynuacja procesu modernizacji i rewitalizacji ośrodka rekreacyjnego w dzielnicy Kamień. Zainicjowany został on przez pierwszy ogólnomiejski Budżet Obywatelski, który doprowadził do budowy popularnego „Pluskadełka”.

W kontekście dalszej rozbudowy centrum rekreacyjnego, podjęto już decyzję o organizatorze pola kempingowego w Kamieniu. Obiekt ten jest obecnie zabezpieczony i zamknięty na okres zimowy, a jego ponowne otwarcie planowane jest na kwiecień 2024 roku.

Przewiduje się, że prace modernizacyjne w ośrodku w Kamieniu zostaną zakończone w grudniu obecnego roku. Zadaniem tym zajmuje się firma REX HAL, a koszt całkowity prac wyniesie 3,99 mln zł.