Festiwal Czekolady i Słodkości w Rybniku: weekendowy festiwal dla wszystkich miłośników smakołyków

Ostatni weekend października (27-29) 2023 roku, rynek w Rybniku zamieni się w prawdziwe królestwo słodyczy, goszcząc Festiwal Czekolady i Słodkości. To wydarzenie, które kusi swoją ofertą zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Zapewniają organizatorzy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Producentów czekolady i różnych słodkości z całego kraju przyjmie Rybnik, oferując zwiedzającym swoje stoiska pełne niezwykłych smaków, form i barw. Dla dzieci przewidziane są warsztaty czekoladowe i cukiernicze, podczas których będą mogły poznawać tajniki sztuki cukierniczej. Dorosłych z pewnością przyciągną pokazy mistrzów cukiernictwa otwarte dla całego grona widzów.

Festiwal oficjalnie rozpocznie się w piątek 27 października o godzinie 15:00. W sobotę stoiska będą udostępnione dla gości od godziny 10:00 do 20:00, a w niedzielę 29 października od godziny 10:00 do 18:00.

Na programie wydarzenia znajdują się m.in. warsztaty „Malowanie czekoladowych buziek”, „Zrób swoją czekoladę” oraz „Mural malowany czekoladą”. Przy okazji festiwalu będzie można również dowiedzieć się, jak prawidłowo jeść czekoladę, dzięki panelowi degustacyjnemu, który poprowadzi Natalia Aurora Ignacek, autorka bloga o tematyce kulinarnej.

Każdego dnia festiwalu będą odbywały się zabawy tematyczne, takie jak quizy z nagrodami czy strefa dmuchanych atrakcji dla dzieci. Nie zabraknie też karuzeli, strefy kuchni świata i wspólnej zabawy przy muzyce prowadzonej przez DJ-a.