Trudna akcja strażaków w Rybniku: pożar na złomowisku

Wydarzenia dnia 19.10 były pełne dramatyzmu dla straży pożarnej z Rybnika, która musiała zmierzyć się z trudnym zadaniem gaszenia ognia na miejscowym złomowisku. Incydent miał miejsce w godzinach popołudniowych, dokładnie o 17.00, kiedy to jeden z budynków na terenie złomowiska, znajdującego się przy ulicy Zygmunta Starego, stanął w płomieniach.

Po przybyciu na miejsce strażacy zorientowali się, że sytuacja jest poważniejsza, niż mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. W szczerym ogniu stała blaszana wiata, w której przechowywane były butle z różnymi gazami – tlenem, acetylenem oraz gazem. Drastycznie podniosło to stopień trudności i ryzyko operacji. Jednak dzięki profesjonalizmowi i determinacji strażaków, ogień został szybko opanowany, a potencjalnie niebezpieczne butle wyniesione na zewnątrz i odpowiednio schłodzone.

Wstępne szacunki pokazują, że straty materialne wynikające z tego nieszczęśliwego incydentu mogą wynosić około 30 tysięcy złotych. Na szczęście, pomimo wielkiego zagrożenia, nikt nie został ranny. Przyczyna pożaru jest nadal badana i na obecnym etapie nie jest jeszcze ustalona.