Biżuteria na licytacji Skarbówki w Rybniku

Na sprzedaż w Urzędzie Skarbowym w Rybniku, położonym w województwie śląskim, trafił zestaw biżuterii damskiej i męskiej. Kolekcję stanowi niemal tysiąc elementów, takich jak kolczyki, pierścionki, wisiorów, łańcuszki czy bransolety – możemy dowiedzieć się z oficjalnego komunikatu. Całość oferowanych do sprzedaży produktów oszacowano na 45 tysięcy złotych, choć cena wywoławcza wynosi zaledwie połowę tej sumy.

Biżuteria należała do prywatnej osoby, która prowadziła działalność związaną ze sprzedażą tych akcesoriów. Śląski oddział Krajowej Administracji Skarbowej określił sytuację na swojej stronie jako „Skarbiec Ali Baby w Urzędzie Skarbowym w Rybniku”.

Jak informuje Michał Kasprzak z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, to już druga próba sprzedania tego majątku. Pierwsza licytacja nie przyciągnęła zainteresowanych. W obecnej próbie stawka początkowa wynosi 22,5 tysiąca złotych – dokładnie połowę wartości samej biżuterii, która wynosi 45 tysięcy złotych.

Planowana licytacja odbędzie się 24 października o godzinie 12 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Rybniku. Możliwość obejrzenia biżuterii będzie możliwa jedynie w dniu licytacji, od godziny 10 do 11:30.

Warunkiem udziału w licytacji jest wpłata wadium. Jego wysokość ustalono na poziomie 4,5 tys. zł.