Cicha tragedia w Niedobczycach: ogień pochłonął warsztat

Na szczęście nie mamy do czynienia z ofiarami, ale straty materialne są odczuwalne. Wczoraj, do akcji ratowniczej w miejscowości Niedobczyce na ulicy Zygmunta Starego wezwani zostali strażacy. Okazało się, że ogień strawił blaszany budynek, który pełnił funkcję warsztatu.

Zgłoszenie o sytuacji alarmowej wpłynęło do służb ratunkowych w środę, około godziny 17:00. Jak informuje Asp. Wojciech Kasperzec, będący oficerem prasowym Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, płomienie zaczęły szaleć w blaszanym warsztacie. Na chwilę obecną, przyczyna wybuchu pożaru jeszcze nie jest dokładnie ustalona. Dodatkowo, na miejsce została skierowana Ochotnicza Straż Pożarna z Niewiadom, której członkowie informują, że w środku płonącego budynku znajdowały się butle gazowe.

Mimo dramatycznej sytuacji, nie odnotowano żadnych poszkodowanych. Niemniej jednak, straty finansowe są znaczne i wynoszą około 30 tysięcy złotych. Na terenie zdarzenia pracowały trzy zastępy strażaków, w sumie 11 osób. Obecna była również policja.