Seria prób samobójczych: policyjne akcje w Rybniku

W dniu 16 października, w poniedziałek, siły policyjne zostały wezwane na ulicę Zebrzydowicką w Rybniku. Powodem interwencji była obawa o 38-letniego mężczyznę, który przejawiał samobójcze myśli i bez ostrzeżenia opuścił swoje mieszkanie.

Według st. asp. Bogusławy Kobeszko, rzeczniczki Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, ten mężczyzna opuścił miejsce zamieszkania z zamiarem odebrania sobie życia. Dodatkowo, sprawca nie wykazywał agresji, ale był on pod wpływem alkoholu.

Zaniepokojone położeniem 38-latka, jego bliscy powiadomili policję. Siły porządkowe następnie przez ponad dwie godziny prowadziły działania poszukiwawczo-ratownicze. W odpowiedzi na zgłoszenie wysłano kilka radiowozów na miejsce, a funkcjonariusze przeszukali obszar za pomocą miejskiego systemu monitoringu. Na szczęście, mężczyzna został znaleziony i jest bezpieczny.

Przywołując poprzednie incydenty, w dniu poprzedzającym służby ratownicze zostały zaalarmowane na ulicę Gliwicką. W tym przypadku, podczas kontroli nieruchomości, mężczyzna zagroził samobójstwem i opuścił teren posesji. Szczęśliwie, także ten finał poszukiwań okazał się pomyślny.