Uroczystości Dnia Papieskiego na pełnym toku: ks. Adrian Chojnicki i młodzi uczniowie z Rybnika wystąpią na koncercie

Obecnie w Polsce ma miejsce świętowanie Dnia Papieskiego, które jest poświęcone pamięci Jana Pawła II. Znaczący element tego dnia to akcja charytatywna, która polega na zbieraniu funduszy dla stypendystów – zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Zbiórka ma charakter publiczny i odbywa się przy kościołach.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia podkreśla, że osób pobierających stypendia nazywa się „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II. Wsparcie dla nich jest dowodem wdzięczności Polaków za dziedzictwo pozostawione przez ten niezwykły Rodak.

Dziś o 16:00 w Domu Kultury w Chwałowicach zaplanowano IX Rybnicki Charytatywny Koncert Papieski. Na scenie pojawi się ks. Adrian Chojnicki, który będzie występować razem ze swoimi uczniami ze szkoły podstawowej numer 13 imienia Bohaterskich Harcerzy Rybnika-Chwałowice oraz ze szkoły podstawowej numer 35 imienia ks. Franciszka Blachnickiego z Rybnika – informują organizatorzy wydarzenia.

Podczas koncertu przewidziana jest licytacja ciast o tematyce papieskiej i sprzedaż „Światełek Papieskich”. Dochód z tych działań przeznaczony będzie na rzecz fundacji wspierającej stypendystów. Głównym organizatorem koncertu jest Szkoła Podstawowa nr 13 im. Bohaterskich Harcerzy Rybnika-Chwałowic, współpracująca z Domem Kultury.