Najlepsi dyżurni policjanci ze Śląska uhonorowani przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji

Dziś, w Katowicach, insp. Marek Nowakowski – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji – spotkał się z najlepszymi dyżurnymi policjantami ze Śląska. Własnoręcznie wręczył nagrody triumfatorom wojewódzkich eliminacji do „Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji”. Zwycięzca tych zawodów będzie miał zaszczyt reprezentować śląski garnizon podczas krajowego finału turnieju.

W dniach 20-21 września, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, miały miejsce zawody na najlepszego dyżurnego na terenie województwa śląskiego. Policjanci pełniący służbę na stanowisku kierowania odgrywają kluczową rolę – to od nich zależy czas przyjęcia zgłoszeń o zdarzeniach, szybkości organizacji działań, efektywność kierowania dostępnymi siłami i środkami oraz poprawnego przepływu informacji o incydentach.

Na starcie konkursu stanęło 33 wybranych wcześniej w swoich jednostkach dyżurnych, którzy pierwszego dnia musieli udowodnić swoją wiedzę z zakresu policyjnego działania na stanowisku kierowania oraz udzielania pierwszej pomocy.

Drugiego dnia rywalizacji dziesięciu najlepszych z nich brało udział w symulacji pracy na stanowisku kierowania w sytuacjach ekstremalnych, takich jak katastrofa komunikacyjna czy napad na kantor.

Dziś do Komendy Wojewódzkiej w Katowicach przybyli laureaci wraz ze swoimi przełożonymi z jednostek rybnickiej, mysłowickiej i zawierciańskiej: kom. Damianem Przybyłą, podinsp. Jarosławem Bąkiem oraz nadkom. Pawłem Sobotą.

Insp. Marek Nowakowski wręczył nagrody zwycięzcom, składając im gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w służbie.

W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyła także mł. insp. Katarzyna Wanik – Naczelnik Wydziału Sztab Policji KWP w Katowicach, a także jej zastępca, nadkom. Leszek Szukalski.

Zwycięzca zawodów będzie miał zaszczyt reprezentować garnizon śląski na „Ogólnopolskim Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji”, który już w listopadzie odbędzie się w katowickiej Szkole Policji.