Nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy w Rybniku

Rybniccy funkcjonariusze drogówki podjęli akcję przeciwko dwóm mężczyznom, którzy zdecydowali się na szaleńczą jazdę w obszarze zabudowanym, przekraczając prędkość 100 km/h. Za te niebezpieczne manewry, obaj panowie zostali pozbawieni uprawnień do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Dodatkowo, nałożono na nich karne mandaty o wartości 2000 i 2500 złotych.

Podczas pełnienia obowiązków w nocy, policjanci z rybnickiej drogówki wykonywali pomiary prędkości na miejskich ulicach. To właśnie o godzinie 1:00 wykryli dwóch przestępców drogowych na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku. Jeden z nich, 18-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, poruszał się swoim pojazdem marki Mazda z prędkością 118 km/h. Drugi z mężczyzn, także w wieku 18 lat, prowadził Volkswagenem, przekraczając limit prędkości o 72 km/h. Z uwagi na te poważne naruszenia ograniczeń prędkości, prawo jazdy obu panów zostało zawieszone na trzy miesiące, a na ich konto wpisano karne punkty. Wymienieni poprzednio mężczyźni zostali ukarani mandatami, pierwszy z nich o wartości 2000 złotych, a drugi – 2500 złotych.

W oświadczeniu na stronie KMP Rybnik, policja ponownie wzywa do przestrzegania ograniczeń prędkości i zachowania ostrożności, zwłaszcza tam, gdzie warunki i bezpieczeństwo wymagają dodatkowej uwagi. Apelują także, aby pamiętać o odpowiedzialności za innych uczestników ruchu drogowego, nie tylko za siebie.