Wypadek autobusu miejskiego i ciężarówki w Rybniku: kilkanaście osób poszkodowanych

W Rybniku, mieście położonym w województwie śląskim, doszło do poważnej kolizji drogowej. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem komunikacji miejskiej, wiele osób odniosło obrażenia, a osiem z nich zostało przewiezionych do miejscowych szpitali.

Zdarzenie miało miejsce w środę rano na ulicy Mikołowskiej w Rybniku. Miejsce to jest aktualnie poddane renowacji, a ruch odbywa się przez tymczasowy most drewniany, zbudowany specjalnie na czas trwania remontu wiaduktu.

Według pierwszych ustaleń, kierujący pojazdem ciężarowym zatrzymał się przed tymczasowym mostem, aby umożliwić przejazd autobusowi miejskiemu, który zmierzał w stronę Czerwionki-Leszczyn. W trakcie manewru przejazdu autobus uderzył lewą burtą w stojącą na drodze ciężarówkę, co spowodowało przewrócenie się części pasażerów – poinformowała starsza aspirant Bogusława Kobeszko z Komendy Policji w Rybniku.

Jak podaje aspirant Wojciech Kasperzec z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, zgłoszenie o wypadku wpłynęło około 10:30. W autobusie podróżowało w sumie 25 osób, a w ciężarówce – dwie. Osiem osób zostało przewiezionych do szpitali w Rybniku i Gliwicach. Dodatkowo sześć osób, które po badaniach nie wymagały hospitalizacji, zostały zwolnione do domu – dodał strażak.

Mimo incydentu, ruch na ulicy Mikołowskiej szybko został przywrócony do normy i obecnie odbywa się bez utrudnień.