Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w Rybniku 8 października

Nadchodzi niedziela, 8 października, kiedy to damy między 50 a 69 rokiem życia będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnego badania mammograficznego. Mobilne centrum diagnostyczne, popularnie zwane mammobusem, będzie czekało na pacjentki przy Urzędzie Miasta Rybnika od 9.00 do 15.00.

Mammografia jest zdecydowanie najważniejszą i najsilniejszą bronią w profilaktyce raka piersi. W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w Polsce, każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat może korzystać z darmowych badań mammograficznych co dwa lata. Wyjątkiem są kobiety, które mają genetyczne predyspozycje do zachorowania – te, których matka, siostra lub córka cierpiały na raka piersi. Dla tych pacjentek przewidziane jest roczne badanie mammograficzne – informuje firma Mammo-Med, właściciel mammobusa, który zawita do Rybnika 8 października.

W niedzielę, 8 października, mammobus będzie można znaleźć przy Urzędzie Miasta Rybnika od strony ulicy Miejskiej, gdzie będzie czynny od 9.00 do 15.00. Aby skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, konieczna jest rejestracja telefoniczna pod numerem (58 325 76 02) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Możliwość rezerwacji jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00.

Świadomość swoich pacjentek odgrywa kluczową rolę w profilaktyce. Większość chorób, w tym rak piersi, można uniknąć. Im wcześniej zostanie wykryty, tym skuteczniejsze jest jego leczenie. Każda z nas jest czyjąś córką, siostrą, może matką. W tych rolach, kobieta regularnie poddająca się badaniom profilaktycznym staje się ambasadorem zdrowia w swoim otoczeniu. Zachęcamy do bycia tą kobietą i stanowienia przykładu dla bliskich! Nie zwlekaj, zarezerwuj swoją wizytę już dziś – apelują organizatorzy akcji.