Uwaga na drogach: dramatyczny incydent w Rybniku

W Rybniku doszło do poważnej kolizji drogowej. Miejsce zdarzenia to ulica Wyzwolenia. Pomimo faktu, że na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR), poszkodowana osoba została ostatecznie przetransportowana do szpitala karetką.

Tragiczne wydarzenie miało miejsce dzisiaj (27.09). Ruch na ulicy Wyzwolenia został zakłócony na dłuższy okres czasu, a scenę zdarzenia odwiedził LPR. Okoliczności wypadku były bez wątpienia dramatyczne i niecodzienne – odbywały się obok stacji paliw i na przejściu dla pieszych.

44-letni mężczyzna, prowadzący ciężarówkę, nieszczęśliwie potrącił 70-letnią kobietę o ograniczonej sprawności ruchowej, która przemieszczała się za pomocą specjalistycznego pojazdu elektrycznego. Kobieta była nieprzytomna, gdy na miejsce dotarły służby ratunkowe.

Mimo że na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, decyzją Ratowników Medycznych, seniorkę przewieziono do szpitala karetką. Prowadzący ciężarówkę mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu trwają nadal czynności mające na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia, chociaż droga została już odblokowana.