Omdlenia w mieszkaniu – strażacy z pomocą dwóm kobietom

W dniu dzisiejszym, 25 września, niewiele przed godziną 9 rano, na ulicę Przyjemną w Niewiadomiu wezwano straż pożarną. Sygnał o potrzebie interwencji dotyczył starszej kobiety, która straciła przytomność w swoim domu. Na wezwanie odpowiedzieli ochotnicy z miejscowej jednostki OSP, których zadaniem było sforsowanie drzwi do mieszkania, aby udzielić niezbędnej pomocy medycznej zasłabniętej starszej pani. W czynnościach tych towarzyszyli im funkcjonariusze policji, którzy pełnili rolę wsparcia.

Nie była to jednak jedyna osoba wymagająca pomocy. Jak się okazało, wewnątrz mieszkania była jeszcze jedna starsza kobieta, która również odczuwała problemy zdrowotne. Na szczęście sytuacja nie była groźna dla ich zdrowia i życia. Informacje na ten temat potwierdził Komisariat Miejski Policji w Rybniku – „Sytuacja była poważna, ale nie doszło do tragedii. Dwie seniorki straciły przytomność, jednak ich stan nie jest krytyczny. Nasza rola ograniczała się do asysty” – przekazał rzecznik KMP w Rybniku.

Podkreśla także, że asystujący przy zdarzeniu strażacy skoncentrowali swoje działania na dostaniu się do wnętrza mieszkania. Asp. Wojciech Kasperzec, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, zapewnił, że przyczyną omdleń kobiet nie było zatrucie tlenkiem węgla.