18. edycja Kamień Extreme – wyzwanie dla prawdziwych biegaczy

Międzyosiedlowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku po raz 18. zorganizował jedną z najbardziej wymagających imprez biegowych w ramach Biegowego Grand Prix Rybnika – Bieg z przeszkodami, który odbył się na terenie Ośrodka w Rybniku-Kamieniu, 24 września.

Co roku organizatorzy starają się przygotować nie tylko trudny, ale także emocjonujący tor przeszkód, co jak podkreślają, potwierdzają zadowolone miny zawodników przekraczających metę. W tegorocznej edycji na niemal 5,5 kilometrowej trasie czekało na biegaczy aż 24 wyzwania. Szczególnie zapadło im w pamięć przejście przez „porodówkę”, które polegało na przechodzeniu pod oponami umieszczonymi na błotnistym podłożu.

Zawody odbywały się w dwóch formatach – Tarzan i King Kong. Pierwszy wiązał się z indywidualną rywalizacją i samodzielnym pokonywaniem przeszkód, natomiast drugi kładł nacisk na zabawę i możliwość współpracy między zawodnikami na trasie.

W kategorii Tarzan wystartowało 124 mężczyzn i 50 kobiet, natomiast w King Kongu rywalizowało 60 mężczyzn oraz 43 kobiety.

Najlepszym czasem wśród kobiet mogła pochwalić się Karolina Metelska z Głogowa, która pokonała trasę w czasie 34 minut i 21 sekund. Najlepszą reprezentantką Rybnika okazała się Małgorzata Kuligowska, która uplasowała się na drugim miejscu (37 minut i 51 sekund). Trzecią pozycję zdobyła Joanna Griman, również z Rybnika (37 minut i 57 sekund).

W rywalizacji mężczyzn, zwyciężył Grzegorz Lisowski ze Świętochłowic, który trasę pokonał w czasie 29 minut i 25 sekund. Najlepszym rybniczaninem był Damian Drożdż, plasując się na czwartym miejscu Open z czasem 32 minuty i 1 sekunda.

Do mety nie dobiegło dwóch uczestników.

18. Kamień Extreme jest częścią Biegowego Grand Prix Rybnika, które jak co roku kończy się Biegiem Barbórkowym. Tegoroczna, 19. edycja odbędzie się 3 grudnia.