Metoda na BLIK-a: przestępca wyłudzał pieniądze przez portal społecznościowy

Służby z Wydziału do Spraw Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej w Rybniku, podczas prowadzenia swoich działań, prawidłowo zidentyfikowały i zatrzymały przestępcę. Indywidualność ta, działając m.in. za pomocą metody na BLIK–a, wyłudzała środki finansowe. Jak podaje Śląska Policja, suma wyłudzonych kwot mogła wynosić co najmniej 5000 złotych.

Na terenie województwa śląskiego, 29-letni mężczyzna, zamieszkały na obszarze powiatu rybnickiego, dopuszczał się wielokrotnego oszustwa przy użyciu metody na BLIK-a. Jego proceder polegał na włamywaniu się do kont użytkowników jednego z portali społecznościowych. Następnie podszywając się pod nich, w ich imieniu, prosił „znajomych” o przekazanie określonej sumy pieniędzy przez aplikację BLIK.

Korzystając z otrzymanego kodu BLIK, przestępca bezproblemowo wypłacał gotówkę z bankomatów. Dzięki temu sposobowi działania, udało mu się wyłudzić i wypłacić co najmniej 5 tysięcy złotych.

Policjanci z Rybnika, nie ustają w poszukiwaniach wszystkich osób pokrzywdzonych przez działalność tego internetowego oszusta. Nie wykluczają oni także, że mogły być inne osoby zamieszane w ten proceder. Tożsamość przestępcy jest już znana policji, jednak sprawa ciągle ewoluuje i skala oszustwa może okazać się jeszcze większa.

Zatrzymany mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, a wobec niego zastosowano również poręczenie majątkowe. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności – informuje Śląska Policja.