Sprytni oszuści podszywają się pod nieistniejący program rządowy "Łazienka+"

W życiu codziennym bywamy świadkami niewyobrażalnej pomysłowości ludzi, której niestety często używają oni w złych celach. W idealnym świecie, wykorzystywana byłaby tylko na rzecz dobra wspólnego, a my żylibyśmy w kraju obfitującym w dobrobyt. Niestety, rzeczywistość jest inna. Funkcjonariusze policji alarmują społeczeństwo o nowym typie oszustwa, gdzie przestępcy podszywają się pod rzekome osoby realizujące nieistniejący program rządowy „Łazienka+”. Wzywają oni do ostrożności i zwracania uwagi na takie sytuacje.

Chociaż incydent miał miejsce w Katowicach, to jednak z powodu bliskiej odległości, nie ma żadnych przeszkód, aby mogło to dotyczyć mieszkańców Rybnika lub powiatu rybnickiego. W Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach dyżurny otrzymał telefon od zmartwionej mieszkanki miasta. Kobieta poinformowała funkcjonariusza, że została niedawno skontaktowana przez oszustów, którzy próbowali umówić się na spotkanie w jej domu, twierdząc, że działa to w ramach programu rządowego „Łazienka+”.

Podczas rozmowy telefonicznej, oszust poinformował kobietę o możliwości skorzystania z programu rządowego oferującego dofinansowanie remontu łazienki na kwotę 4.5 tysiąca złotych. Mężczyzna twierdził, że aby mogła zostać rozpatrzona jej aplikacja, musi on osobiście ocenić stan łazienki podczas odwiedzin – przekazało biuro prasowe katowickiej komendy.