Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych w Rybniku – trwają czynności policyjne

W piątkowy wieczór, 22 września 2023 roku, w Rybnickim mieście doszło do zdarzenia drogowego, podczas którego piesza została potrącona przez kierowcę samochodu osobowego. Wypadek miał miejsce na wyznaczonym pasie dla pieszych. Aktualnie w toku są działania policji mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego nieszczęśliwego incydentu.

W godzinach wieczornych, dokładniej o 19.20, na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku, miało miejsce niefortunne zdarzenie. Kierujący autem marki Hyundai, 39-letni mieszkaniec Radlina, potrącił przechodzącą przez jezdnię 25-letnią kobietę. Wypadek zdarzył się na oznakowanym przejściu dla pieszych, tuż przy nieruchomości o numerze 56. Zarówno poszkodowana kobieta mieszkająca w Raciborzu, jak i sprawca byli w stanie trzeźwości – informuje starszy sierżant Szymon Muras z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Poszkodowaną kobietę natychmiast zabrano do szpitala, gdzie zostanie poddana niezbędnym badaniom. Na ten moment, nie jest znany jej aktualny stan zdrowia. Miejsce zdarzenia zabezpieczone zostało przez odpowiednie służby ratunkowe, które podjęły niezbędne czynności w celu wyjaśnienia okoliczności incydentu. Policja kontynuuje czynności w sprawie potrącenia – dodaje Muras.