Niespokojne dni dla posiadaczy prywatnych garaży w Rybniku

Posiadacze prywatnych garaży w Rybniku przeszli przez trudny tydzień. W niedzielę 17.09.23, pożar wybuchł na ulicy Kadłubka, niszcząc dwa motocykle. Kolejne ogniste zdarzenie miało miejsce we wtorek 20.09.23 na ulicy Raciborskiej, gdzie płomienie strawiły budynek garażowy wraz z dwoma samochodami – Saabem, który był przechowywany w środku oraz Oplem, zaparkowanym przed budynkiem, u którego doszło do spalenia przedniej części karoserii. Łączne straty, obejmujące zarówno pojazdy jak i nieruchomość, wyniosły 100 tys. złotych. Na miejscu interweniowały dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej.

Według informacji udzielonych przez rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, pożary były wynikiem podpalenia. Sprawca, który został już aresztowany przez policję, odpowie za swoje czyny.

„O godzinie 13:29 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze garażu. Na miejscu zastaliśmy płonący samochód marki Saab, oraz zaparkowany obok Opel, który również uległ częściowemu spaleniu. Straty szacujemy na 100 tys. zł, obejmują one zarówno zniszczone pojazdy, jak i budynek garażu. Podpalenie jest przyczyną pożaru” – wyjaśnia oficer prasowy KMPSP w Rybniku, Wojciech Kasperzec.

Na szczęście, sprawca podpaleń został zatrzymany i musi teraz stawić czoła konsekwencjom swoich czynów. „Policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzewanego o podpalenie. Nie ma on stałego miejsca zamieszkania. Śledztwo w tej sprawie jest nadal prowadzone. Ze względu na dobro śledztwa nie mogę udzielić więcej informacji” – dodaje starszy aspirant Bogusława Kobeszko, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.