Rybnik idzie w ślad za Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu

W dniach od 16 do 22 września każdego roku, kontynuowana jest kampania o nazwie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Inicjatywa ta ma na celu inspirować mieszkańców miast do podjęcia decyzji o korzystaniu z bardziej przyjaznych dla środowiska metod przemieszczania się, takich jak chodzenie pieszo, jazda na rowerze czy korzystanie z publicznego transportu miejskiego.

Polityka transportowa miasta Rybnik doskonale wpisuje się w te założenia. Miasto dąży do zrównoważonej mobilności miejskiej, co znajduje odzwierciedlenie m.in. w rozbudowie infrastruktury dla rowerzystów i pieszych oraz modernizacji systemu transportu publicznego. Wprowadzane inwestycje odświeżają obraz usług komunikacyjnych, wpływając pozytywnie na ich jakość.

W kosmosie Europejskiego Tygodnia Mobilności, spółka Komunikacja Miejska Rybnik przygotowała szereg specjalnych atrakcji oraz przypomina o stałych aktywnościach, które mają na celu przekonanie mieszkańców do korzystania z publicznego transportu jako idealnej metody przemieszczania się po mieście. „Od 18 do 22 września, pierwsze 10 osób zakupujących bilet w naszym punkcie na placu Wolności otrzyma prezent – kubek, kubek termiczny lub termos z naszym logo. Kto pierwszy, ten lepszy!” – informuje Łukasz Kosobucki.

W dniu 22 września, obchodzonym jako Dzień bez Samochodu, spółka Komunikacja Miejska Rybnik przypomina, że właściciele samochodów mogą tego dnia korzystać z rybnickich autobusów za darmo. Wystarczy okazanie dowodu rejestracyjnego pojazdu i dokumentu tożsamości ze zdjęciem – dodaje Kosobucki.