Odważna interwencja policjanta po służbie

Podczas powrotu do domu z pracy, jeden z funkcjonariuszy drogówki w Rybniku, zauważył niepokojące sygnały od kierowcy hyundaia jadącego przed nim. Kierujący pojazdem mężczyzna przemieszczał się po całej szerokości drogi i często wpadał na chodniki.

Policjant nigdy nie jest w pełni wolny od swoich obowiązków, nawet po skończonej służbie. Reagowanie na łamanie prawa jest częścią ich natury, niezależnie od okoliczności. Starszy sierżant Marcin Wieczorek z drogówki w Rybniku udowodnił to, interweniując wobec 61-letniego kierowcy, który jak się później okazało, był pod wpływem alkoholu.

Na ulicy Głównej w Jejkowicach, funkcjonariusz policji zauważył hyundaia, którego kierowca wydawał się być niezdolny do utrzymania pojazdu na właściwym pasie ruchu i często wjeżdżał na chodniki. W miejscowości Szczerbice, w pobliżu sklepu przy ulicy Rybnickiej Wieczorek zatrzymał auto, wyjął klucze ze stacyjki i poinformował dyżurnego z Komisariatu Policji w Gaszowicach o sytuacji.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 61-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego miał we krwi 2,5 promila alkoholu. Teraz będzie musiał stanąć przed sądem i odpowiadać za swoje działania.

Nigdy nie ignoruj niepokojących zachowań na drodze. Twoja interwencja może uratować czyjeś życie.