Woda basenowa w Rybniku wykorzystana do mycia ulic po sezonie letnim

Za nami kolejny sezon letni, a basen w Rybniku-Chwałowicach jak co roku pełen był kąpielowiczów. Jak to miało miejsce w poprzednim roku, po zakończeniu sezonu kąpielowego woda z basenu nie zostanie jednak w całości spuszczona. Zamiast tego, zostanie wykorzystana na różne cele, między innymi do prac porządkowych, takich jak czyszczenie ulic.

Rafał Tymusz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku, wyraża nadzieję na to, że taka praktyka stanie się stałą częścią działalności miasta. Wskazuje on na konieczność reakcji na obecne zmiany klimatyczne i rosnącą problematykę suszy. Według niego, wtórne użycie wody z basenu jest jednym ze sposobów radzenia sobie z tymi zagadnieniami.

W planach jest, aby w tym roku woda pochodząca z basenu w Chwałowicach była wykorzystywana do różnych prac porządkowych, w tym do sprzątania i mycia ulic. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ta sama woda służyła do nawadniania miejskiej zieleni. W obu sytuacjach za proces pobierania i dystrybucji wody odpowiedzialne były Rybnickie Służby Komunalne.