Zdarzenie drogowe w Czerwionce – Leszczynach: 77-letni mężczyzna hospitalizowany po kolizji

Niedaleko miasta Czerwionka – Leszczyny doszło do znacznego zdarzenia drogowego, w wyniku którego 77-letni kierowca został przewieziony do szpitala. Według zebranych informacji przez funkcjonariuszy z drogówki, 35-letni operator pojazdu marki Ford, mieszkaniec lokalnego powiatu, nie przestrzegał prawidłowego pierwszeństwa przejazdu, co doprowadziło do kolizji z prawidłowo jadącym kierowcą Fiata.

Zgromadzone przez policję dane wskazują, że incydent miał miejsce poprzedniego dnia, dokładnie o godzinie 11:00 na skrzyżowaniu ulic Furgoła i Armii Krajowej w Czerwionce – Leszczynach. Policjanci z rybnickiego oddziału drogówki ustalili, że kierowca pojazdu marki Ford, będący 35-latkiem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas wykonywania manewru skrętu w lewo z ulicy Armii Krajowej na ulicę Furgoła. Prawidłowo jadący 77-letni kierowca Fiata stał się ofiarą tego zaniedbania. W wyniku kolizji starszy mężczyzna doznał obrażeń i wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Śledztwo w sprawie jest nadal prowadzone, a detektywi starają się wyjaśnić szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia.

W odpowiedzi na ten incydent, pragniemy raz jeszcze podkreślić potrzebę ostrożności i przestrzegania przepisów ruchu drogowego dla wszystkich użytkowników dróg. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jeden z najczęstszych powodów wypadków i kolizji na drogach, często idących w parze z nadmierną prędkością.