Zderzenie dwóch pojazdów w Rybniku: śledztwo w toku

Właśnie trwa wyjaśnianie przez siły policyjne szczegółów i przyczyn kolizji drogowej, która miała miejsce dzień wcześniej na rybnickiej ulicy Wielopolskiej. Zdarzenie, będące rezultatem zderzenia dwóch samochodów, spowodowało obrażenia u 21-letniego młodego człowieka, który został następnie przewieziony do najbliższego szpitala.

Nieszczęśliwy incydent miał miejsce w środę, 29 sierpnia, tuż przed godziną 11:00, na jednej z głównych arterii Rybnika – ulicy Wielopolskiej. Jak wynika z ustaleń dokonanych przez policję odpowiedzialną za kontrolę drogową w tym mieście, kierowca forda w wieku 43 lat, poruszając się w stronę ulicy Mikołowskiej, nie utrzymał prawidłowego toru jazdy na łuku drogi i zjechał na pas przeznaczony dla nadjeżdżających pojazdów. Następnie doszło do kolizji z fiatem, którym kierował 21-letni mężczyzna. Poszkodowany w tym zdarzeniu młody człowiek, mieszkaniec powiatu rybnickiego, został natychmiast przewieziony do szpitala.

Wszyscy uczestnicy tego tragicznego wydarzenia byli trzeźwi. Ze względu na konieczność prowadzenia działań ratowniczych oraz usuwania skutków wypadku, droga na odcinku zdarzenia była całkowicie niedostępna przez około dwie godziny. Szczegółowe okoliczności tej rodzącej wiele pytań kolizji zostaną ujawnione po zakończeniu procedury przygotowawczej prowadzonej przez funkcjonariuszy policji.