Zakulisowe tajemnice filmowej produkcji w Rybniku

Na ulicach Rybnika znowu da się zauważyć obecność świata filmowego. Dzisiaj, 29 sierpnia, w tym mieście rusza produkcja nowej kinowej produkcji. Przybyła na miejsce ekipa filmowa czeka jeszcze na rozpoczęcie zdjęć. Arkadiusz Żabka, reporter Radia90, potwierdza ich obecność na planie. Nie wiadomo jednak, co stanowi przyczynę oczekiwania – czy to niesprzyjająca aura, czy może opóźnienie gwiazd ekranu. Jedno jest pewne: miasto stanie się plenerem dla nowego filmowego projektu. Do 10 września można spodziewać się spotkać zespoły filmowe w różnych częściach miasta, co może spowodować drobne utrudnienia w ruchu.

Detale dotyczące tytułu filmu są na razie owiane tajemnicą. Informacje na ten temat są bardzo ograniczone. Agnieszka Skupień zapewnia, że miasto nie angażuje się finansowo w tę produkcję i dodała, że twórcy prosili o zachowanie poufności do czasu oficjalnego ogłoszenia. Miłośnicy kina muszą więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwsze oficjalne doniesienia dotyczące nowej produkcji.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Rybnik staje się areną dla twórców filmowych. W przeszłości miejskie parki, place i ulice posłużyły jako tło dla serialu „Diagnoza”, w którym główną rolę odegrała Maja Ostaszewska. Co więcej, koszty produkcji zostały częściowo pokryte przez rybnicki Urząd Miasta. Wiosną bieżącego roku na jednym z rybnickich rondel z wieżą Eiffla kręcono sceny do promocyjnej kampanii jednej z platform streamingowych.