Bezdomny 49-latek włamał się do kościoła w Rybniku: potrzebował pieniędzy na alkohol

Niecodzienną sytuację mieli mieszkańcy Rybnika, kiedy to 49-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania postanowił dokonać włamania do miejscowego kościoła. Wszystko po to, by zdobyć środki na zakup alkoholu. Zdesperowany mężczyzna zdecydował się na skrajny krok – włamanie do świątyni.

W pierwszych godzinach rannych 49-latek zbliżył się do kościoła p.w. św. Jadwigi Śląskiej, który położony jest na rybnickich Nowinach. Wówczas postanowił wybić szybę w oknie kościoła i dostać się do wnętrza świątyni. Szukał tam puszek ofiarnych, do których wierni wrzucali swoje datki.

Kiedy o godzinie 6 rano pracownik kościoła odkrył wybitą szybę, natychmiast powiadomił dyżurnego komendy policji. Kostka brukowa leżąca w środku budynku była dowodem na zuchwałe przestępstwo. Na miejscu interweniowali kryminalni i technik kryminalistyki, którzy dokonali zabezpieczenia śladów włamania. Czas był bardzo istotny, bowiem o godzinie 6:30 planowana była msza święta – informuje st. asp. Bogusława Kobeszko, rzeczniczka rybnickiej policji.

Po krótkim śledztwie udało się zidentyfikować sprawcę. Okazało się, że złodziejem jest bezdomny 49-latek. Mężczyzna został zatrzymany w sklepie, gdzie próbował kupić alkohol za skradzione pieniądze. Tłumaczył, że desperacko potrzebował funduszy na alkohol.

Po zatrzymaniu, mężczyzna spędził noc w areszcie i podczas przesłuchania przyznał się do zarzutów kradzieży z włamaniem do kościoła. Teraz grozi mu surowa kara – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.