Zakończenie sezonu na otwartych basenach i kąpieliskach w Rybniku

Sezon kąpielowy na otwartych pływalniach i basenach w Rybniku, zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR), dobiega końca. Zakończenie sezonu nastąpi w niedzielę, 3 września. Jednakże, z początkiem nowego miesiąca, miejskie pływalnie kryte rozpoczną swoją działalność. Interesujące jest to, że frekwencja na popularnej „Rudzie” była mniejsza niż w poprzednim roku, mimo braku limitów osób przebywających jednocześnie na terenie kąpieliska.

W tym roku, sezon kąpielowy w Rybniku rozpoczął się nieco później niż zwykle. Przykładowo, bramy „Rudy” zostały otwarte dopiero 23 czerwca. Taki ruch ze strony miasta był próbą oszczędzania środków. Dziś jednak MOSiR w Rybniku ogłosił oficjalne zakończenie sezonu na otwartych basenach i kąpieliskach miejskich.

– 3 września zamkniemy „Rudę”, basen w Chwałowicach oraz kąpielisko Pniowiec i Kąpielisko w Kamieniu – przekazano informacje poprzez media społecznościowe.

Mimo to, MOSiR zapewnia, że z początkiem września zostaną uruchomione kryte pływalnie: Akwarium i Yntka.

W tym roku do „Rudy” przybyło 63 413 osób (dane na podstawie sprzedanych biletów), co jest najmniejszą frekwencją od lat. W porównaniu, rok temu odnotowano 76 978 gości, a dwa lata temu – 65 965, mimo obowiązujących wówczas limitów osób na terenie kąpieliska. Powinniśmy jednak podkreślić, że tegoroczna pogoda nie zawsze sprzyjała plażowaniu, a sezon letni na „Rudzie” był krótszy niż zazwyczaj.

Przez całą sezon letni za bezpieczeństwo osób korzystających z kąpielisk dbało 25 ratowników – najwięcej pracowało na Rudzie, gdzie zatrudnionych było ich 13.