Młody kierowca z Rybnika przekroczył prędkość o 56 km/h. Doświadczył konsekwencji naruszenia przepisów ruchu drogowego

W nocy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Rybniku podjęli interwencję wobec młodego kierowcy, który zdecydował się na ryzykowną jazdę. Podczas rutynowej kontroli drogowej okazało się, że 25-letni mieszkaniec miasta, prowadzący samochód marki seat, nie przestrzegał ograniczeń prędkości w strefie zabudowanej, przekraczając je o ponad 50 km/h.

Akcja policji miała miejsce tuż przed północą na ulicy Kotucza. Szybkość, z jaką poruszał się mężczyzna, wynosiła alarmujące 106 km/h. W rezultacie kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, za przekroczenie prędkości o 56 km/h. Na jego koncie znalazło się również 15 punktów karnych, a prawo jazdy zostało mu odebrane na trzy miesiące.

Funkcjonariusze z rybnickiej jednostki apelują do wszystkich kierowców o zachowanie odpowiedzialności i respektowania przepisów ruchu drogowego. Przypominają również, że nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników powodujących tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Brawura na drodze może mieć nieodwracalne konsekwencje, dlatego ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.