Sezon letni z wodą z kranu

Sezon wakacyjny zbliża się ku końcowi, a trwające od kilku tygodni upalne dni zachęcają do korzystania z rozrywek nad wodą i wzmożonego nawadniania. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku przypomina mieszkańcom i gościom miasta o wielu punktach, gdzie mogą bezpłatnie napić się świeżej wody. Poidełka te można znaleźć w różnych częściach centrum miasta:

Znajdują się one m.in. w parku tematycznym nad Nacyną im. Adama Fudalego, przy dworcu PKP – obok pomnika braci Szafranków, przy targowisku na ulicy Hallera oraz w przejściu łączącym Plac Wolności z Rynkiem.

Woda dostępna w rybnickich poidełkach, jak i ta płynąca z rybnickich kranów, jest całkowicie bezpieczna do spożycia bez konieczności gotowania czy filtrowania.

Karolina Wacławiec, rzecznik prasowy PWiK, zapewnia: „Zachęcamy do spożywania wody prosto z kranu. Nasze laboratorium wodociągowe jest wyposażone w najnowocześniejsze technologie, a nasze zaangażowane panie laborantki regularnie i starannie monitorują jakość dostarczanej wody. Gwarantujemy bezpieczeństwo i zdrowie naszej rybnickiej wody”.

Działania promujące picie wody prosto z kranu podjęte przez Miasto Rybnik, PWiK oraz bibliotekę rybnicką zostały docenione na międzynarodowej arenie. Te inicjatywy zostały uwzględnione w Zestawie Narzędzi Zrównoważonego Posiłku Publicznego, opracowanym w ramach projektu „StratKIT+ Innovative Strategies for Public Catering”.

„Miasto Rybnik stworzyło efektywny program promocyjny „Kampania na rzecz picia wody z kranu”, który niebawem zostanie przetłumaczony na osiem języków i umieszczony w katalogu. Dzięki temu dotrze do odbiorców z całego Regionu Morza Bałtyckiego” – informuje Monika Kubisz, która nadzoruje realizację projektu StratKIT+ w Rybniku.