Interwencja w Rybniku: 14-latek "zdobi" graffiti różne części miasta

Wiele miejsc w mieście Rybnik, takich jak ulica Korfantego, Plac Wolności, ulica Powstańców Śląskich, Reja i Zamkowa stało się niedawno tłem dla nielegalnego street artu. Jednym ze sprawców tych czynów był 14-letni chłopiec, który został później zatrzymany przez siły policyjne.

W wyniku skutecznej współpracy pomiędzy operatorem systemu monitoringu miejskiego a patrolującymi strażnikami miejskimi, udało się złapać na gorącym uczynku jednego z młodych wandali. Rysował on swoje graffiti na różnych powierzchniach miejskiej infrastruktury.

Incydent miał miejsce w minioną środę, kiedy operator monitoringu dostrzegł grupę młodzieży pozostawiających swoje nielegalne „dzieła” na wymienionych wcześniej lokalizacjach. Jeden z uczestników tej grupy został przechwycony na miejscu zdarzenia. Ze względu na fakt, że był to 14-latek, został on natychmiast przekazany w ręce policji – informuje Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

Na podstawie tego incydentu można stwierdzić, że systemy monitoringu miejskiego okazują się być niezwykle skuteczne w walce przeciwko aktom wandalizmu. Chociaż to nie zawsze dzieci i młodzież są odpowiedzialne za niszczenie publicznej własności, ostatnie zatrzymanie pokazuje, że takie sytuacje również mają miejsce. Mamy nadzieję, że dzięki obecności kamer monitoringu, przypadki wandalizmu staną się rzadsze w przyszłości.