Chwila nieuwagi i alkohol – 61-letni rowerzysta spowodował kolizję w Czerwionce-Leszczynach

W mieście Czerwionka-Leszczyny doszło do zdarzenia drogowego, które mogło skończyć się tragicznie. Mężczyzna w wieku 61 lat, poruszający się na rowerze i będący pod wpływem alkoholu, zdecydował się na ignorowanie znaku STOP.

Zdarzenie miało miejsce 22 sierpnia, o godzinie 18.30 na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Swobody. Jak informuje miejscowa policja, starszy mężczyzna – mieszkaniec powiatu rybnickiego – lekceważył znak STOP na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy skody, co doprowadziło do wypadku drogowego.

Nie doszło na szczęście do ciężkich obrażeń, jednak blisko było do tragedii. Po zbadaniu stanu trzeźwości rowerzysty za pomocą alkomatu, wyszło na jaw, że miał on w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za wywołanie kolizji, sześćdziesięciolatek został ukarany mandatem karnym w kwocie 3,3 tys. złotych. Warto przypomnieć, że przepisy ruchu drogowego obowiązują również osoby poruszające się na rowerach. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne naruszenie prawa, które może prowadzić nie tylko do mandatu, ale także stanowić zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Ze względu na nadchodzący okres letni i popularność jazdy na rowerze, policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji.