Rybnicki Park Kulturowy: kampania informacyjna i spotkania z mieszkańcami

W Rybniku trwa obecnie 100-dniowy cykl działań informacyjnych, które dotyczą planowanego projektu Parku Kulturowego znanego pod nazwą Centrum Starego Rybnika. Jako część tych działań, Urząd Miasta organizuje spacer po terenie przyszłego parku, zapewniając mieszkańcom możliwość bliższego zapoznania się z projektem.

Spacer odbędzie się w czwartek, 24 sierpnia, i rozpocznie się o godzinie 18.00, a zakończy o 20.30. Trasa spaceru obejmuje obszar projektowanego parku kulturowego i ma na celu ukazanie jego unikalnego potencjału, niewykorzystanego do tej pory. To okazja, aby spojrzeć na miejsce, które ma szansę stać się ważnym punktem na mapie kulturalnej miasta, dla mieszkańców, turystów oraz biznesmenów. Przewodnictwo nad spacerem obejmie dr Bogdan Kloch, wicedyrektor Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku, ekspert od historii miasta i regionu. Będzie to doskonała okazja do odkrycia najcenniejszych zabytków Rybnika znajdujących się na terenie przyszłego parku.

Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja do udziału w spacerze. Start planowany jest na godzinę 18.00 na rynku miejskim, przy fontannie. Poza tym, 31 sierpnia o godz. 16.30 – 18.00 planowane jest spotkanie z dr. inż. arch. Henrykiem Mercikiem, Miejskim Konserwatorem Zabytków w Rybniku. Spotkanie odbędzie się w Punkcie Informacji Miejskiej halo! Rybnik. Wstęp jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Ponadto, do 20 września mieszkańcy mają możliwość wypełnienia ankiety na temat projektu utworzenia Parku Kulturowego w Rybniku. W ten sposób mogą wyrazić swoje opinie i sugestie na temat przyszłego kształtu tego miejsca.