Podwójne zdarzenia drogowe w Jastrzębiu: cztery osoby poszkodowane, w tym ciężarna kobieta i dwoje dzieci

W mieście Jastrzębie miały miejsce dwie kolizje drogowe. W tych nieszczęśliwych zdarzeniach, łącznie cztery osoby doznały obrażeń. W jednym z incydentów na ulicy Rybnickiej, doszło do zderzenia między dwiema osobówkami: marki BMW i volkswagen golf.

W wyniku tego starcia, doznały urazów trzy osoby jadące tymi samochodami. Obrażenia odnieśli obaj prowadzący te pojazdy. Pasażerami byli 56-letni mężczyzna oraz 25-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży – informują strażacy z Jastrzębia. Postępowanie ratunkowe obejmowało udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy obu rannym osobom oraz neutralizację substancji płynnych wydobywających się z powypadkowych wraków. Szacunkowa wartość strat osiągnęła poziom 100 tysięcy złotych.

Drugie niebezpieczne zdarzenie miało miejsce dnia przedwczorajszego (13.08) na trasie Drodze Głównej Południowej. Osobowy pojazd, którym podróżowało czworo pasażerów – w tym dwoje małoletnich – przewrócił się na dach. Zespół medyczny podjął decyzję o przewiezieniu obu dorosłych do szpitala w celu przeprowadzenia dodatkowych badań. Na szczęście, dzieci nie doznały żadnych obrażeń. Straty materialne wynikające z tego wypadku zostały ocenione na sumę około 20 tysięcy złotych.