Zabawa z wodą i ogniem: IV piknik strażacki "Fojermany na Hoymie" w Rybniku

Sobotnie popołudnie, 12 sierpnia, było niezwykle radosne i pełne ciekawych atrakcji dla tych, którzy wybrali na miejsce swojego wypoczynku teren Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. To właśnie tam odbyła się czwarta edycja pikniku strażackiego pod hasłem „Fojermany na Hoymie”.

Na imprezę zaprosili strażacy z Rybnika, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Uroczystym otwarciem festynu była parada wozów strażackich – zarówno tych zasłużonych i starszych, jak i nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Było to doskonałe doświadczenie dla publiczności, zwłaszcza dla najmłodszych, którzy mieli okazję nie tylko bliżej przyjrzeć się sprzętowi strażackiemu, ale także wejść do środka woza.

Piknik oferował również liczne pokazy strażackie. W Hoym Grubie można było obejrzeć prezentacje ratownictwa technicznego. Niewątpliwie wielką radość sprawiło dzieciom nie tylko korzystanie z wozów strażackich, ale również tzw. piana party, które miało miejsce na parkingu przed kopalnią.

Imprezę urozmaicały także pokazy ratownictwa gaśniczego oraz pokaz umiejętności Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dodatkowo na scenie wystąpili Wojciech Stołtny, zespół „Duer Dance” i DJ Jakub Odrzygóźdź. Wydarzenie zamykał spektakularny pokaz tańca z ogniem wykonany przez Isafirę. Przez cały dzień odbywały się też akcja krwiodawstwa, animacje dla dzieci oraz ekscytująca gra terenowa o tematyce strażackiej.

– Pogoda dopisała, zabawa dla dzieci udana, widzimy się za rok – tak o tym dniu mówili organizatorzy imprezy ze strony Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku.