Franciszek Szczyrba triumfuje w Międzynarodowym Turnieju Miniżużlowym o Puchar Prezesa Ecol-u

Franciszek Szczyrba, młody talent żużlowy z Rybnika, odniósł zwycięstwo w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezesa Ecol-u. Zawody miały miejsce na stadionie miniżużlowym położonym w Rybniku-Chwałowicach. Przed nami, we wtorek, następny, trzeci już turniej miniżużlowy o randze międzynarodowej. Wstęp na te emocjonujące zawody jest bezpłatny.

Drugi dzień rywalizacji na torze miniżużla w Rybniku-Chwałowicach przyniósł wiele emocji. Szczególnie wyróżnił się Franciszek Szczyrba, reprezentant gospodarzy – Rybek Rybnik, który nie miał sobie równych. Wygrał on niedzielne (13.08) zawody o Puchar Prezesa ECOL-u. Za nim, na podium uplasowali się Janek Konzack oraz Tyler Haupt. Piątą lokatę zdobył Krzysztof Harendarczyk, a siódmą Piotr Reszka. 14 miejsce przypadło Mai Jonie – jedynie kobiecie uczestniczącej w turnieju.

Młody Franciszek Szczyrba to obiecujący 11-letni zawodnik żużlowy, syn byłego zawodnika ROW-u Rybnik, Marka Szczyrby. Działacze wielu klubów żużlowych już teraz zwracają uwagę na jego imponujący talent i widzą dla niego wielką przyszłość w tej dyscyplinie sportowej.

W Rybniku trwa weekend pełen miniżużlowych zmagań. Po sobotnich zawodach o Puchar Europy 85cc i niedzielnym Turnieju o Puchar Prezesa Ecol-u, we wtorek (15.08) na stadionie w Rybniku-Chwałowicach zaplanowany jest Memoriał imienia Andrzeja Skulskiego – założyciela klubu Rybek Rybnik. Rozpoczęcie wydarzenia planowane jest na godzinę 11:00, a wejście na stadion jest darmowe.