Rybnicka biblioteka zaprasza na 60. edycję Vinyl Swap i kiermasz używanych książek

Tym razem Biblioteka Główna w Rybniku stanie się miejscem spotkań miłośników muzyki winylowej, kompaktowej oraz sprzętu grającego. W niedzielnym poranku, dokładnie 13 sierpnia, w godzinach od 9:00 do 13:00 zaplanowano jubileuszową, 60. edycję Vinyl Swap, innymi słowy giełdy płyt winylowych. Wydarzenie to przyciąga nie tylko kolekcjonerów potężnych archiwów muzycznych, ale również tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym nośnikiem dźwięku.

W tym samym czasie odbędzie się Kiermasz książek przeczytanych. Biblioteka oferować będzie różnorodne tytuły literackie, które miały okazję gościć na półkach placówki. Wśród nich znajdą się zarówno dzieła z zakresu literatury pięknej, pozycje popularnonaukowe, jak i książki dedykowane najmłodszym czytelnikom.

Planowany dochód ze sprzedaży nie będzie jednak przeznaczony na pokrycie kosztów organizacji wydarzenia. Wszystkie zebrane środki będą zainwestowane w zakup nowych wydań książek, które już niedługo trafią do zbiorów biblioteki. To doskonała okazja dla wszystkich czytelników do uzupełnienia swojej domowej biblioteczki o interesujące tytuły oraz wsparcia lokalnej instytucji kultury.