Rybnickie Muzeum poszukuje i zbiera pamiątki po Hucie Silesia

W Hucie Silesia w Rybniku przez wiele lat produkowano garnki, piękne imbryki, czy też wiele innych przedmiotów. Teraz Muzeum w Rybniku z chęcią przyjmie przedmioty wyprodukowane w rybnickiej Hucie. Jeśli posiadacie w domu przedmioty pochodzące właśnie stamtąd, to można je oddać a rybnickie Muzeum z chęcią przyjmie wszelkie przedmioty.

Zbiórka pamiątek po Hucie Silesia

Po raz ostatni produkcja w Hucie Silesia miała miejsce w latach 90-tych XX wieku. Od tamtego czasu produkcja została zakończona, a obecnie kompletowana jest kolekcja poświęcona wyrobom z tamtejszej huty. Zbiórka pamiątek i przedmiotów pochodzących z Huty Silesia odbędzie się w sobotę, dnia 22 kwietnia, w godzinach od 10:00 do 14:00. Zbiórkę przeprowadzona zostanie przez Muzeum im. O. Emila Drobnego w Rybniku. Pamiątki będzie można oddać na ulicy Przemysłowej, na poboczu nieopodal pomniku powstańczego i przystanku Komunikacji Miejskiej.

Warto dodać, że Huta Silesia niegdyś była ważną częścią dla całego regionu. W szczycie działalności huty, a więc w latach 1965-1967, Huta Silesia zatrudniała 5500 pracowników.