Strażacy w nocy walczyli z pożarem domu jednorodzinnego i budynku gospodarczego

W porze wieczornej, po godzinie 23:00, dnia 7 kwietnia wybuchł pożar w dzielnicy Piaski przy ulicy Konopnickiej w Rybniku. Na miejsce momentalnie wezwani zostali strażacy. Musieli oni poradzić sobie z ugaszeniem pożaru poddasza domu jednorodzinnego oraz budynku gospodarczego.

Nocna interwencja strażaków w dzielnicy Piaski

Na miejsce pożaru od razu wezwano strażaków. Pojawili się oni dość szybko i od razu przystąpili do akcji. W akcji udział brały 4 zastępy straży pożarnej, a w tym 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej. Oprócz gaszenia pożaru, strażacy musieli także poradzić sobie z wyniesieniem butli LPG 11 kg, która znajdowała się na terenie pożaru i była rozszczelniona.

W wyniku pożaru jedna osoba musiała zostać przetransportowana do szpitala. To 40-letni mężczyzna, który początkowo samodzielnie próbował gasić pożar. Niestety to się nie udało, a mężczyzna odniósł poparzeń na obu dłoniach, a także okopcenia twarzy.

Wskutek pożaru uszkodzeniu i spaleniu uległa stolarka drzwiowa i okienna, zarówno na poddaszu domu jednorodzinnego, jak i w budynku gospodarczym. Oprócz tego okopcone zostały również ściany i więźba dachowa. Straty wyrządzone przez pożar oszacowano na około 30 tysięcy złotych.