Sporo osób pojawiło się na Marszu Papieskim w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Z okazji 18. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II w Rybniku oraz wielu innych miejscowościach w Polsce zorganizowano specjalny Marsz Papieski. Mieszkańcy Rybnika ochoczo wzięli udział w wydarzeniu. Mnóstwo osób przeszło w marszu, który rozpoczął się na rynku, a zakończył pod bazyliką.

Marsz Papieski w Rybniku – wydarzeniu dopisała frekwencja

Wyjątkowy Marsz Papieski odbył się w niedzielę, dnia 2 kwietnia. To właśnie 2 kwietnia 2005 roku zmarł papież Jan Paweł II. Przypomnijmy raz jeszcze, że jego śmierć nastąpiła w wigilię miłosierdzia Bożego o godzinie 21:37. Teraz w 18. rocznicę jego śmierci postanowiono ponownie w wielu miejscowościach na terenie całego kraju zorganizować marsze dziękczynienia. Wydarzenie w Rybniku odbyło się pod hasłem „ku pamięci Jana Pawła II”. Specjalnym gościem podczas tego wydarzenia był radny Karol Szymura, który poniekąd odpowiadał zarówno za marsz, jak i czuwanie.

Według wstępnych szacunków mówi się, że na Marszu Papieskim w Rybniku udział wziąć mogło nawet około tysiąca osób. To bardzo duża frekwencja. Wśród uczestników marszu nie zabrakło księży z bazyliki, radnych, parlamentarzystów, czy też mieszkańców miasta. Podczas marszu uczestnicy maszerowali ze świecami, a także narodowymi i papieskimi flagami.