Niemal doszło do potrącenia na pasach na ulicy Gliwickiej

68-letnia kierująca samochodem osobowym była bardzo blisko doprowadzenia do wypadku drogowego na przejściu dla pieszych. Kobieta jadąc ulicą Gliwicką w Rybniku nie zachowała szczególnej ostrożności i przemknęła przez przejście dla pieszych pomimo tego, że na pasach znajdował się już przechodzień. Otrzymała ona mandat.

68-letnia kierująca ukarana mandatem karnym

Kobieta w wieku 68 lat siedziała za kierownicą samochodu osobowego, który przemknął przez przejście dla pieszych w momencie, gdy na przejściu znajdował się już pieszy. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerkę samochodową znajdującą się w jednym z pojazdów na drodze. Dzięki takim dowodom 68-letnia kierująca otrzymała mandat karny w wysokości 1500 złotych, a także nałożono na nią 15 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę za kółkiem oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak i zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu przez przejścia dla pieszych i nie tylko. Oprócz tego zalecają także noszenie kamizelek odblaskowych wszystkim pieszym, którzy poruszają się po zmroku – niezależnie czy jest to teren zabudowany czy też obszar niezabudowany.