Rybnik we wiosennych barwach. Rozpoczęło się strojenie miasta

Wiosna kalendarzowa już za nami, a święta wielkanocne już niebawem. Z tej okazji w Rybniku pojawi się wiele nowych dekoracji. Nowe dekoracje, które pojawią się w mieście będą utrzymane przede wszystkim we wiosenno-wielkanocnym klimacie.

Dekoracje wiosenno-świąteczne w Rybniku

Przygotowaniem i montażem dekoracji wiosenno-świątecznych w Rybniku zajmować będą się pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku. To właśnie oni przyozdobią ulice, place, skwery i najbardziej reprezentacyjne miejsca w mieście. W przyozdabianiu miasta wykorzystane mają być przede wszystkim stare produkty, które wykorzystywano w poprzednich latach. Jednak mają się pojawić również nowości.

Wiadomo, że miasto ograniczyło środki finansowe przeznaczone na dekorację miasta. Łącznie w tym celu wykorzystane mają zostać pieniądze w wysokości jedynie około 5 tysięcy złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na nowe półprodukty, które pozwolą stworzyć nowe dekoracje – wśród zakupionych produktów mają znaleźć się m.in. mech, jajeczka, sztuczne kwiaty, sklejka, kolorowe piórka, farby, klej, drut florystyczny oraz pędzle.