Zatrzymano 3 osoby podejrzane o kradzież kół z kilku samochodów z salonu samochodowego

Dość szybko udało się funkcjonariuszom kryminalnym namierzyć i złapać trzy osoby, które są podejrzane o kradzież kół z kilku samochodów z terenu salonu samochodowego. Łącznie według wstępnych szacunków wyrządzili oni straty na około 60 tysięcy złotych.

Kradzież w rybnickim salonie samochodowym

Funkcjonariusze policji z wydziału kryminalnego szybko namierzyli i zatrzymali trzy osoby, które są podejrzane o kradzież kół. Do kradzieży miało dojść z 9 na 10 marca. To właśnie tej nocy z salonu samochodowego znajdującego się przy ulicy Żorskiej skradziono 20 kół. Mowa o felgach aluminiowych oraz oponach, które zamontowane były na całkiem nowych samochodach.

Policjanci zatrzymali podejrzanych w sprawie – są to dwaj mężczyźni w wieku 21 oraz 24 lat, a także 21-letnia kobieta. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, cała trójka brała udział w akcji kradzieży. Początkowo 21-latek miał przeskoczyć przez ogrodzenie i wtargnął na teren salonu samochodowego. Następnie wykręcił koła znajdujące się na samochodach i do akcji wkroczyła pozostała dwójka zatrzymanych, którzy wspólnie załadowali łup do samochodów, a następnie odjechali z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariuszom policji udało się namierzyć sprawców, a także odzyskać część skradzionych przedmiotów. Teraz sprawcy zdarzenia mogą trafić do więzienia nawet na okres 5 lat.