Na rynku w Rybniku pojawiła się już choinka z okazji świąt Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Przygotowania do tego wyjątkowego czasu prowadzone są już także w Rybniku. Na lokalnym rynku pojawił się dziewięciometrowy świerk. Drzewko pochodzi z prywatnej posesji w Kłokociniu. To właśnie tam do tej pory rozkwitał świerk. Teraz znajduje się już on na rybnickim rynku, a już niebawem zostanie dodatkowo udekorowany.

Dziewięciometrowy świerk pojawił się na rybnickim rynku

Mieszkańcy, którzy mieli okazję na własne oczy zobaczyć już choinkę na rybnickim rynku zaznaczają, że drzewko nawet bez dodatkowej dekoracji prezentuje się świetnie. Mówią oni, że już teraz drzewko nadaje wyjątkowego klimatu. Warto dodać, że drzewko znalazło się na rynku w Rybniku dzięki temu, że jego właściciele, którzy mieli to drzewko na własnej posesji, postanowili przekazać je miastu.

Za transport drzewka na rynek w Rybniku odpowiedzialni byli pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej. Dzięki wykorzystaniu dźwigu możliwe było przetransportowanie drzewka z Kłokocina właśnie do centrum miasta. Pod świerkiem dodatkowo ułożona została dodatkowa warstwa podłoża, dzięki czemu drzewko może stabilnie stać na rynku.