Już niedługo odbędą się Targi Senioralne w Rybniku

Już w środę, dnia 23 listopada odbędą Rybnickie Targi Senioralne. Będzie to wydarzenie, które zorganizowane zostanie po raz trzeci w historii. Wydarzenie skierowane jest oczywiście do seniorów. Osoby, które pojawią się na wydarzeniu będą mogły liczyć na interesujące warsztaty oraz prelekcje. Co dokładnie będzie przygotowane dla uczestników podczas III Rybnickich Targów Senioralnych?

O III Targach Senioralnych w Rybniku

W tym roku Targi Senioralne odbędą się w środę, dnia 23 listopada, w godzinach od 19:00 do 13:00. Wydarzenie odbędzie się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej imienia Konstantego Prusa, która znajduje się przy ulicy Księdza Józefa Szafranka 7 w Rybniku.

Podczas wydarzenia zaprezentują się wystawcy, którzy prowadzą działalności różnych usług skierowane do seniorów. Osoby, które pojawią się na wydarzeniu mogą liczyć na wiele ciekawych warsztatów i prelekcji. O czym dokładnie mowa?

Oferta przygotowana dla uczestników III Targów Senioralnych w Rybniku

Przede wszystkim uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i prelekcjach. Ponadto dostępne będą darmowe konsultacje medyczne i rehabilitacyjne. Seniorzy będą mogli liczyć także na oferty pracy, słodki poczęstunek, czy też „jogę uśmiechu”. Oprócz tego będzie można znaleźć punkty informacyjne organizacji, które działają właśnie na rzecz seniorów. Ponadto przygotowana została szeroka oferta kulturalno-rekreacyjna.

Dodajmy, że organizatorem Targów Senioralnych w Rybniku jest Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku oraz Fundacja Byle do Wiosny. Z kolei wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym, którym jest Prezydent Miasta Rybnik, a więc Piotr Kuczera.