Jak przebiegają prace przy budowie bulwarów nad Nacyną?

Mieszkańcy Rybnika niewątpliwie są zadowoleni, że już niedługo zakończą się prace przy budowie bulwarów nad Nacyną. Oczywiście do zakończenia prac jeszcze trochę jest, ale gdy już prace zostaną zakończone, to efekt będzie wspaniały. Jak na ten moment wyglądają postępy w pracach?

Budowa bulwarów nad Nacyną

Budowane bulwary nad Nacyną znacząco poprawią atrakcyjność turystyczna tego regionu. Dość powiedzieć, że wygodne pieszo-rowerowe trakty będą pozwalały przemieścić się do wielu atrakcyjnych turystycznie rejonów miasta Rybnik, a także nad sam Zalew Rybnicki. Wszystkie osoby, które kochają spacery, wycieczki rowerowe, czy też jazdę na rolkach, hulajnogach i deskorolkach, na pewno także docenią powstające trasy przy bulwarach. Dzięki powstającemu bulwarowi, połączony zostanie odcinek pomiędzy najbardziej wysuniętą w stronę północną dzielnicą Stodoły z ulicą Sportową i ulicą Górnośląską, które to znajdują się na południu w dzielnicach Niewiadom i Niedobczyce.

Prace przebiegają zgodnie z planem

Jak zaznaczają osoby związane z budową nowych tras i bulwarów nad Nacyną, obecnie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Na sporej części planowanych tras znajduje się już nawierzchnia asfaltowa. Trwa także budowa infrastruktury towarzyszącej w postaci ławek, oświetlenia oraz liczników dla rowerzystów. Tutaj warto dodać, że na trasie będą znajdować się specjalne liczniki, które pozwolą oszacować liczbę poruszających się tamtędy rowerzystów, dzięki czemu będzie można stwierdzić poziom atrakcyjności tej trasy. Przypomnijmy, że prace związane z tą inwestycją prowadzone są przez firmę DROGOPOL Sp. z o.o. z Katowic. Łącznie inwestycja ma pochłonąć 7,4 milionów złotych, a zakończenie inwestycje planowane jest mniej więcej na marzec 2023 roku.