Nadchodzi Dzień Wszystkich Świętych – planowane są zmiany w rejonie cmentarzy

Lada moment będzie 1. listopada, a więc Dzień Wszystkich Świętych. Z tego względu miasto wprowadza zmiany w ruchu drogowym w okolicy cmentarzy. Oprócz tego kursować będzie bezpłatny autobus właśnie w kierunku cmentarza. Zmiany będą obowiązywać od 29 października do 2 listopada.

Dzień Wszystkich Świętych – zmiany w organizacji ruchu drogowego

Podczas Dnia Wszystkich Świętych co roku w pobliżu cmentarzy jest wzmożony ruch drogowy. Podobnie będzie najpewniej i w tym roku. Z tego względu miasto wprowadza zmiany w organizacji ruchu drogowego w okresie od 29 października do 1 listopada. Jakie dokładnie zmiany będą obowiązywały podczas tych dni?

Jeśli chodzi o parafialno-komunalny cmentarz główny w Rybniku, to przede wszystkim obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się po prawej stronie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kotucza, aż do samego wjazdu do pogrzebowego domu. Oprócz tego nie będzie można zatrzymywać się także po prawej stronie od skrzyżowania z ulicą Janiego aż do ulicy Kotucza.

Ponadto nie będzie można zatrzymywać się również po obu stronach ulicy Gliwickiej od ronda Gliwickiego do ronda Europejskiego. Oprócz tego zakaz po obu stronach drogi obowiązywał będzie na ulicy Janiego. Z kolei jeśli chodzi o ulicę Jaskółczą i Szczygłów, to tam będzie odbywał się ruch jednostronny już od ulicy Janiego aż do ulicy Rudzkiej.

Dodatkowa i bezpłatna komunikacja miejska

Podczas Dnia Wszystkich Świętych zaleca się ograniczać poruszanie samochodami osobowymi. Z powodu wzmożonego ruchu na pewno przy cmentarzach będzie większa ilość policjantów z Rybnika. Tutaj warto pamiętać, aby uchronić się przed kradzieżą na cmentarzu – sprawdź więcej tutaj: https://olesnicaonline.pl/jak-uchronic-sie-przed-kradzieza-na-cmentarzu/. Dla mieszkańców podczas dnia zmarłych lepszym wyborem jest komunikacja miejska. Miasto również przychyla się do tego rozwiązania i dnia 1 listopada dostępna będzie dodatkowa bezpłatna linia C. Będzie ona łączyć cmentarz główny z dzielnicami Smolna i Maroko-Nowiny. Warto dodać, że pasażerowie nie będą musieli rejestrować przejazdu.