W weekend odbędą się turnieje żużlowe z okazji 90-lecia sportu żużlowego w Rybniku

Już w ten weekend wszyscy fani żużla będą mieli co robić w Rybniku. Wszystko za sprawą wielkiego święta żużla. Z okazji jubileuszu 90-lecia żużla w Rybniku, w mieście zorganizowane zostaną dwa turnieje żużlowe.

Turnieje żużlowe z okazji 90-lecia czarnego sportu w mieście

Pierwszym z turniejów, który odbędzie się w Rybniku, będzie Międzynarodowy Turniej Indywidualny „90 Lat Rybnickiego Żużla”. Miejscem imprezy będzie Stadion Miejski w Rybniku. Oczywiście będzie to turniej zorganizowany w związku z obchodami jubileuszu 90-lecia żużla w mieście. Warto dodać, że organizatorem tego wydarzenia jest m.in. KS ROW Rybnik.

Drugim wydarzeniem sportowym będą turnieje organizowane przez miniżużlowców z zespołu Rybek Rybnik. Ta drużyna również podczas nadchodzącego weekendu zorganizuje aż dwa turnieje, które będą powiązane z jubileuszem 90-lecia sportów żużlowych w mieście Rybnik. Rybki Rybnik zapraszają wszystkich chętnych na I Memoriał Antoniego Woryny w miniżużlu, który odbędzie się w sobotę. Z kolei w niedzielę będzie można udać się na II Indywidualne Mistrzostwa Śląska w miniżużlu.

Organizatorzy zachęcają mieszkańców do uczestnictwa w wydarzeniach sportowych

Organizatorzy weekendowych turniejów w żużlu starają się zachęcić mieszkańców do udziału w turniejach. Stąd też przygotowali dla uczestników szereg innych atrakcji. Mowa tutaj m.in. o spotkaniach z wybitnymi żużlowcami. Oprócz tego mają odbyć się konkursy, które przygotowane będą zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników imprez. Na pewno warto zapoznać się z ofertą organizatorów, a także wybrać się na oba turnieje – zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.