Rozpoczęła się rozbiórka zabytkowego gmachu przy ulicy Hallera

Już kilka lat temu wydano decyzję o rozbiórce zabytkowego gmachu, który znajduje się przy ulicy Hallera 30 w Rybniku. Od lat budynek będący kamienicą znajduje się w coraz bardziej zniszczonym stanie. Dewastacja postępowała, dlatego rozbiórka tego budynku była konieczna.

Rozbiórka zabytkowej kamienicy w Rybniku

Stan techniczny budynku znajdującego się w Rybniku przy ulicy Hallera 30 rzeczywiście od wielu lat pozostawiał i pozostawia wiele do życzenia. Decyzję z pozwoleniem na jego rozbiórkę wydano już siedem lat temu. Teraz w końcu rozpoczęto pracę nad jego wyburzaniem, ponieważ w przeciwnym wypadku on sam mógłby się zawalić.

Warto dodać, że rozbiórka następuje tak późno, ponieważ poprzedni właściciel obiektu jej nie przeprowadził. A decyzja o rozbiórce została wydana dokładnie w 2015 roku przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Teraz obiekt znajduje się w rękach nowego właściciela, który ową rozbiórkę przeprowadzi. Dodajmy, że o najciekawszych zabytkach Rybnika rozpisywał się nawet portal https://dobrastronapolski.pl/.

Większość prac prowadzonych jest ręcznie

Jak wiadomo prace rozbiórkowe przy zabytkowej kamienicy przy ulicy Hallera 30 w Rybniku nie są proste do przeprowadzenia, ponieważ w tej okolicy znajduje się dość gęsta zabudowa. Z tego względu pracownicy budowlani nie mają zbytniej możliwości, aby użyć sprzętu budowlanego, stąd też prace budowlane prowadzone są w większości ręcznie. Według informacji, które przewijają się w kontekście tego zabytkowego obiektu, nowy właściciel planuje rozebrać budynek całkowicie aż do gołej ziemi. Na ten moment nie wiadomo, czy w jego miejsce powstanie coś nowego.