Jest wstępna wizja pomysłu dotyczącego budowy toru kartingowego w Rybniku

Od dłuższego czasu mówi się, że w Rybniku mógłby powstać tor kartingowy. Teraz te doniesienia zostały skomentowane przez rybnickich urzędników. Zaznaczają oni, że plany i pomysły w tym temacie rzeczywiście jakieś są, jednak tak naprawdę do realizacji tego pomysłu jest jeszcze bardzo daleka droga.

Czy w Rybniku powstanie tor kartingowy?

Koncepcja dotycząca budowy toru kartingowego w Rybniku jest dość poważna. Informacje w tym temacie przekazał m.in. rybnicki biznesmen Janusz Gładysz, a swoje zdanie w tym temacie wyraził także prezydent Rybnika, a więc Piotr Kuczera.

Jak wiadomo Janusz Gładysz to wielbiciel i czynny zawodnik sportu, jakim jest karting. I to właśnie z jego inicjatywy miałby taki tor powstać. Według wstępnych informacji wiadomo, że tor miałby powstać w dzielnicy Rybnicka Kuźnia, a dokładniej to między ulicą Ekonomiczną a Strefową. Należy jednak zaznaczyć, że na ten moment nie powstał jeszcze żaden projekt, plan budowy, czy też nie podano żadnego przypuszczalnego terminu otwarcia takiego toru kartingowego w Rybniku.

Co jeszcze wiemy o potencjalnej budowie toru kartingowego w Rybniku?

Ponadto według wstępnych informacji wiadomo, że tor kartingowy w Rybniku nie miałby zostać stworzony z pieniędzy pochodzących z budżetu miasta. Budowa toru kartingowego miałaby zostać sfinansowana przez zewnętrznych inwestorów.

Warto dodać, że już niedługo, bowiem w dniach 8-9 października na terenie toru rolkarskiego na błoniach w Rybniku w dzielnicy Paruszowiec-Piaski, odbędą się wyjątkowe pokazy kartingowe. Wszyscy pasjonaci i osoby zainteresowane tym sportem mogą więc na własne oczy zobaczyć z czym związany jest ten sport i jak na żywo wygląda karting.